Logisztikai projekt koordinátor

Recruiter
Location
Veresegyhaz,
Salary
Competitive
Posted
03 Oct 2016
Closes
20 Dec 2016
Ref
2698478
Sector
Oil and Gas
Category
Logistics
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
A telephely szállítmányozási feladatainak szervezése, az anyagellátási láncban érintett különböző területek folyamatai/igényei szerint, a vállalat szállítmányszervezési rendszerén keresztül. Túlméretes szállítmányok szervezése, koordinálása. Különböző termelési területek szállítási dokumentációjának (vámszámla, csomaglista) elkészítése.

Essential Responsibilities

• Minden, a telephelyről kimenő túlméretes szállítmány nyomonkövetése, szervezése és kapcsolattartás a vállalat központi logisztikai szervezetével
• Szállítmányok karbantartása, frissítése on-line adatbázisban
• Szakmai és technikai támogatás a szállítási szerződéskötés ideje alatt
• A leghatékonyabb szállítási költségkalkuláció kifejlesztése, fenntartása és fuvarozó kiválasztása túlméretes gépek szállítására
• Költséghatékony megoldás keresése, mely segíti a szerződést véglegesíteni
• Túlméretes gépek szállítása során a célállomások fogadási feltételeinek ellenőrzése és a szállítási folyamat harmonizálása a vevő logisztikai csapatával és a szállítmányozóval
• Kapcsolattartás a közlekedési hatósággal valamint belső/külső előírások és folyamatok követése más logisztikai szervezetekkel is
• Sales csapat támogatása a lehető legmegfelelőbb szállítási paritás meghatározásában
• Részvétel a különböző projectekhez kapcsolódó telefonos beszámolókon valamint a kért információ összeállítása prezentáció formájában
• Aktív részvétel standard logisztikai folyamat megalkotásában
• A szállítási számlák, dokumentációk (CMR, B/L, P/L, etc.) összegyűjtése és GE vállalati ÁFA csapat támogatása
• Az akreditiv és vevői szerződés előírásainak ellenőrzése, egyeztetése
• A pénzügyes csapat támogatása a szükséges logisztikiai dokumentáció megszerzésében és az akreditiv lehívásában
• Túlméretes darabok külső/ belső raktározási, tárolási költségszámítása
• Részvétel szállítási költségek tervezésében
• Logiszikai folymamatok optimailizására, valamint új folymatok kidolgozására indított projektben való aktív részvétel, sixsigma projektek önálló indítása.

Döntési kör:
• Egyedi helyzetekben felmerülő plusz fuvarköltségek jóváhagyása a szállítmányozók részére

Informálás, jelentésszolgálat :
• Napi beszámolási kötelezettség a szállítmányozási csoportvezető felé
• Időközi beszámolási kötelezettség a logisztika vezetőnek

Qualifications/Requirements

• Felsőfokú (lehetőleg szakirányú) végzettség
• Releváns tapasztalat logisztikai, fuvarszervezési/fuvarkezelési (Előny a vám területeken, a nemzetközi közegben szerzett és a túlméretes szállítmányokkal kapcsolatos szakmai tapasztalat).
• Tárgyalóképes angol nyelvtudás írásban és szóban
• MS Office felhasználó szintű ismerete, ezen belül a PowerPoint és Excel magabiztos használata

Desired Characteristics

• Jó szervező és problémamegoldó, gyors döntéshozatali képesség
• Dinamikus, határozott, céltudatos személyiség
• Jó együttműködési, kommunikációs és kapcsolatteremtő készség
• Teljesítményorientáltság, stratégiai gondolkodásmód
• Megbízhatóság, pontosság és elkötelezettség
• Képes stresszes munkakörnyezetben dolgozni
• Ügyfélorientált gondolkodás
• Lelkes, kitartó
• Rendszerszemlélet